הפקת בר מצווה בכותל

תהליך הפקת בר מצווה בכותל


אירוע בר מצווה חגיגי יכול להיערך בשלל דרגים ואופנים. חגיגת בר מצווה בכותל המערבי בירושלים היא ללא ספק אחת המרגשות והמעצימות שיש.

 

מזל טוב. הילד יחגוג בקרוב בר מצווה. ילד אמרנו? סליחה, הוא כבר לא ילד. כעת הוא כבר נער מתבגר, ואתם כהורים מתרגשים, מתכננים, וגם מתלבטים, כיצד לערוך את האירוע. בר מצווה ניתן לערוך במספר דרכים, כתלות באופן החשיבה, וכמובן בתקציב העומד לרשות המשפחה וההורים. גם לנער המתבגר יש כמובן מה לומר על האופן בו ירצה לחגוג את האירוע החד פעמי הזה. יש שיבחרו טיול משפחתי לחו"ל, יש שיחגגו באולם או גן אירועים עם כל המשפחה המורחבת והחברים, ואפשר כמובן לערוך את האירוע כולו ברחבת הכותל, בעיר העתיקה בירושלים.

 

 

החגיגה בכותל המערבי משדרגת את אירוע העלייה לתורה

תהליך הפקת בר מצווה בכותל, משמעותו לקחת את טקס העלייה לתורה, הנהוגה בשבת בבוקר בבית הכנסת, ובמקום זאת, לערוך אותו באופן משודרג מכל היבט אפשרי, ברחבת הכותל המערבי בירושלים. אותו שדרוג מתחיל כבר במיקום עצמו, הקדוש מכולם לעם היהודי, והאווירה המיוחדת שבו, דרך שלב התכנון, כאשר צוות מנוסה ומיומן מלווה את המשפחה בשלבי קבלת ההחלטות והתכנון, וזאת כמובן בהתאם לתקציב שהוקדש לאירוע, ועד להוספת אלמנטים שיעצימו את החוויה ויהפכו אותה למרגשת הרבה יותר, כגון: מעגל מתופפים, אנשים שיתקעו בשופרות, נגני כינורות ונבל, הפרחת יונים ו/או בלונים בנקודה אסטרטגית לצפייה ועוד.

 

לגלריית: בר מצווה בירושלים

 

וכמובן כל מה שמסביב..

לצד החשיבה המעמיקה על הנער החוגג בר מצווה, ועל העצמת החוויה עבורו ועבור המשפחה הקרובה וכמובן ההורים, יש לקחת בחשבון כמובן גם את כל המוזמנים, שחלקם לפחות עתיד להגיע ממקומות בארץ אשר רחוקים מירושלים ואולי אף מוזמנים שיגיעו מחו"ל. עבור כל אותם מוזמנים, חשוב לזכור לארגן הסעות אל העיר העתיקה וחזרה, לתכנן כיבוד ושתייה להגשה במהלך כל האירוע, וכן במידת הצורך, לדאוג לאזור מקורה, כתלות בעונה בה נערך האירוע. כדאי גם לערוך סעודה חגיגית לאחר הטקס, באחת המסעדות הכשרות או אולמות האירועים שיש באזור העיר העתיקה בירושלים.

 

לקריאה נוספת: כיצד ארוחה משפרת את מצב הרוח

 

כשר למהדרין הרבנות ירושלים

Kosher L'Mehadrin Rabbanut Jerusalem​