מסעדת בין השקתות - מאמרים

כיצד ארוחה משפרת את מצב הרוח

 

החורף מביא עמו מצבי רוח שונים ומגוונים ולא תמיד אנחנו יודעים כיצד להגיב להם. אין ספק שלאוכל יש מקום משמעותי בשיפור מצב הרוח שלנו בנסיבות שונות ומגוונות. אם אנחנו רוצים להעניק לעצמנו הזדמנות לשפר את מצב הרוח שלנו ואם אנחנו חשים מדוכדכים, לא בכדי אנו ניגשים מיד למקרר או לסיר לראות מה התחדש... המזון הנאכל על ידנו משחרר חומרים שונים במוח המאפשרים לכל אחד מאיתנו לגלות כיצד חומרים כאלה ואחרים משפרים את מצב הרוח ומעניקים תחושת התרוממות רוח בצורה מהירה.

 

אין זה פלא שישנם מאכלים מסוימים כגון אלו המכילים סוכר או קפאין – הגורמים לעלייה במצב הרוח ולשיפור מידי שלו בשל הפרשת סרוטונין במוח. לפיכך, אין זה פלא כי אכילת מאכלים מסוימים ידועה כמשפרת תחושה ומהווה חלק בסיסי בכל אירוע משמח שהוא. ישנם לא מעט אירועים בהם המזון מהווה חלק בסיסי ואימננטי של האירוח ולא בכדי.

 

לגלריית תמונות: לחץ כאן

 

ארוחה מלאה ודשנה יכולה לשפר מצב רוח באופן משמעותי אם היא אכן מורכבת מהאלמנטים הבריאים והחשובים להם הגוף זקוק. זאת משום שבארוחה מלאה תוכלו למצוא מגוון רחב של ערכים תזונתיים וחשובים לגוף כגון פחמימות וסיבים תזונתיים, חלבונים ושומנים ההכרחיים לתפקודו הבריא של גופנו. אמנם – ישנם לא מעט מאכלים המורכבים בעיקר מסוכר לבן ושומן אולם כאשר אנו דואגים ליצירה של תפריט בריא נוכל למצוא במזון שלנו אלמנטים רבים השומרים על תזונתנו באופן מאוזן ותוך כך מסייעים ליצירת מצב רוח חיובי.

 

על מנת להרכיב ארוחה בריאה שתעלה לנו את מצב הרוח ישנו הכרח לכלול בארוחה זו את האלמנטים המהותיים שבזכותם מתקיימת ארוחה המעלה את הסרוטונין (במיוחד בחורפים ובאירועים). דבר ידוע הוא כי שילוב של אלכוהול מסוגים שונים כגון ליקרים ייחודיים ושמפניה ממשפחות שונות – הינם גורמים המסייעים לשיפור מצב הרוח וליצירת תחושה מרוממת בתוך זמן קצר.

 

אם אתם רוצים להעניק לעצמכם הזדמנות של יצירת מצב רוח טוב ואפשרות של מסיבה משותפת עבור כולם והעלאת המורל – ארוחה הכוללת את כל המרכיבים הרלוונטיים יכולה להיות המענה המושלם.

 

כשר למהדרין הרבנות ירושלים

Kosher L'Mehadrin Rabbanut Jerusalem​